Rehabilitacja


Zabiegi Rehabilitacyjne w naszej placówce opierają się na indywidualnej pracy terapeuty z pacjentem.


Daje to możliwość maksymalnego skupienia się na problemie pacjenta oraz umożliwia dobranie najskuteczniejszej metody leczenia.

Podczas pierwszego spotkania terapeuta ma możliwość dogłębnej i rzetelnej analizy problemu pacjenta, a co za tym idzie ustalenia celowanej terapii.


ZABIEGI FIZYKOTERAPEUTYCZNE


Zabiegi, które poprzez zjawiska fizyczne takie jak np. światło, prąd, niską temperaturę, oddziałują i pobudzają tkanki w organizmie.

Oferujemy pełen zakres zabiegów fizykoterapeutycznych:


elektroterapia (galwanizacja, jonoforeza, prądy interferencyjne, prądy diadynamiczne, prący TENS, prądy Traberta, elektrostymulacja),


magnetoterapia (impulsowe pole elektromagnetyczne niskiej częstotliwości, impulsowe pole elektromagnetyczne wysokiej częstotliwości – TERAPULS),


ultrasonoterapia (ultradźwięki, fonoforeza),


laseroterapia (laser skaner, laser punktowy),


światłolecznictwo (sollux),


wodolecznictwo (kąpiel wirowa kończyn górnych i dolnych),


krioterapia.


TERAPIA MANUALNA


Zabiegi terapii manualnej są nowoczesnym sposobem leczenia, opartym o poznane mechanizmy fizjologiczne, zasady biomechaniki oraz szeroką wiedzę medyczną. Leczenie tą techniką dotyczy aparatu ruchu czyli; mięśni, stawów i nerwów obwodowych. Leczenie zespołów bólowych dotyczących aparatu ruchu odbywa się za pomocą rąk terapeuty.

Terapia manualna zajmuje się zarówno bólami kręgosłupa jak i zespołami bólowymi pochodzącymi od kręgosłupa oraz uszkodzeniami mechanicznymi i przeciążeniowymi zarówno stawów obwodowych (stawy barkowe, biodrowe, kolanowe i inne) jak i tkanek miękkich (mięśnie, więzadła, ścięgna).


METODA PNF


Jest to metoda, która wykorzystuje ruchy w naturalnych płaszczyznach. Pacjent sam określa cel terapii a fizjoterapeuta prowadząc terapię toruje i wspomaga prawidłowy ruch. Metoda ta polecana jest szczególnie przy przewlekłych dolegliwościach bólowych jak i przy chorobach neurologicznych (udar).


https://www.medicawiczlino.pl/wp-content/uploads/2017/01/terapia2.jpg

METODA McKENZIE


Dolegliwości bólowe kręgosłupa stają się plagą XXI wieku. Dotyka to coraz większej liczby pacjentów. Metoda McKenzie poprzez wnikliwe i dokładne procedury badania oraz celowane techniki terapeutyczne pozwala szybki i skutecznie zwalczyć ból.


KINESIOLOGY TAPING


Aplikacje plastrów działają na narząd ruchu przez stymulację mięśni i receptorów czuciowych. Odciążają powięzi oraz korygują niewłaściwą pozycję stawu. Działają również przeciwbólowo i zmniejszają obrzęki. Plastry nie zawierają substancji leczniczych, przez co nie powodują reakcji alergicznych.


KINETIC CONTROL


W pracy z pacjentem wykorzystuje się szereg testów funkcjonalnych, które pozwalają zlokalizować w organizmie „słabe punkty”, do których będziemy zaliczać między innymi: ograniczenia i deficyty w zakresie stabilności, mobilności i kontroli ruchu.

MASAŻ


Mechaniczne oddziaływanie ręki terapeuty na ciało pacjenta powodujące sprężyste odkształcenie tkanek. W zależności od potrzeb stosuje się różne jego formy:


masaż klasyczny – najpopularniejsza forma masażu, terapeuta poprzez dobranie odpowiednich technik wpływa na tonus mięśniowy zmniejszając go bądź zwiększając,


masaż leczniczy – oddziałuje na poszczególne zaburzenia narządu ruchu poprzez odpowiednie techniki manualne,


masaż relaksacyjny – nastawiony głównie na rozluźnienie spiętych mięśni i odprężenie całego ciała. Idealny po ciężkim i stresującym dniu w pracy,


drenaż limfatyczny – szczególna forma masażu z biernym bądź czynnym ruchem w stawie bezpośrednio sąsiadującym z tkankami masowanymi.https://www.medicawiczlino.pl/wp-content/uploads/2017/01/terapia2a.jpg

FALA UDERZENIOWA


To nowoczesna, nieinwazyjna i wysoce skuteczna terapia chronicznego bólu. Prawdziwa alternatywa dla leczenia operacyjnego zmian pourazowych i zwyrodnieniowych przebiegających z bliznowaceniem i włóknieniem tkanek oraz bólem. Dzięki zabiegowi falą uderzeniową można niezwykle skutecznie leczyć patologiczne zmiany ścięgien, więzadeł, torebek stawowych oraz mięśni i kości.

Fala uderzeniowa jest słyszalną wysokoenergetyczną falą dźwiękową. Przyspiesza procesy lecznicze poprzez stymulację ciała do samouzdrawiania. Poprawia metabolizm i polepsza krążenie krwi. Uszkodzona tkanka stopniowo regeneruje się aż w końcu zostaje wyleczona.

Główne zastosowanie:


ostroga piętowa,


ból ścięgna Achillesa,


ból ścięgien rzepki,


ból w okolicy pachwiny,


ból stawów barkowych ze zwapnieniem lub bez,


zapalenie nadkłykcia (łokieć tenisisty, łokieć golfisty),


ból po wewnętrznej stronie nadgarstka,


wyrośla kostne w drobnych stawach dłoni w przypadku choroby zwyrodnieniowej stawów 1 stopnia.


APTEKACzynna: 07:30 - 19:00

Copyright 2016. All rights reserved.